You are here!!


Historie výrobku Activia

Historie výrobku Activia

 

1899
Francouzský pediatr Henry Tissier jako první identifikoval kmen Bifidobacteria ve střevní mikroflóře dětí kojených mateřským mlékem.

1908
Ilja Mečnikov, laureát Nobelovy ceny, který studoval na Pasteurově institutu v Paříži, objevil pozitivní účinek kysaných mléčných výrobků na naše zdraví.

1919
Když Isaac Carasso slyšel o výzkumu Ilji Mečnikova, začal vyrábět své první jogurty s živými kulturami, které prodával v lékárnách. Založil společnost Danone, kterou pojmenoval po svém synovi "malém Danielovi’.

1929
Ve věku 24 let "malý Daniel" Carasso zakládá společnost Danone ve Francii, což byl skutečný začátek našeho příběhu.

1980
V osmdesátých letech minulého století naši vědečtí pracovníci z Danone Research pracují na vývoji jogurtu s bifidobakteriemi. 

1985
Po provedení mnoha experimentů a testů in vitro tým Danone Research identifikoval kmen Bifidobacteria, který dobře prospívá a roste v mléce – náš exkluzivní Bifidus ActiRegularis®. 

1986 
Vyvinuli jsme převratný technologický proces a kombinaci bakterií umožnující výrobu kysaného mléčného výrobku, ve kterém dokáže Bifidus ActiRegularis® ve velkém množství přežít a růst. 

1987
Ve Francii jsme v zeleném obalu uvedli na trh Bio (původní název pro výrobek Activia®) -  tento zelený kelímek je stejně unikátní jako jeho obsah. 

2000
Bifidus ActiRegularis® je uložen ve Francouzské národní sbírce kultur a mikroorganismů (CNCM) – jedná se o světově proslulou sbírku bakteriálních kmenů na Pasteurově institutu v Paříži. Tento izolovaný kmen má vědecké označení Bifidobacterium  lactis CNCM I-2494.

2006 
Po téměř 20 letech na trhu se Activia® stává celosvětovým názvem značky pro náš výrobek. 

Dnes
Díky více než třicetiletým zkušenostem z výzkumu v oblasti jogurtových kultur a technologických procesů byl vytvořen zcela unikátní výrobek, který je světovou jedničkou mezi značkami čerstvých mléčných výrobků. 
* bez soukromých značek marketů. Zdroj : Nielsen 2015

Život v rovnováze

*Live InSync = Eén zijn met jezelf