You are here!!


3 nové trendy ve vašem jídelníčku, ze kterých se vám budou sbíhat sliny

Trend zdravého životního stylu se s námi drží už několik let, stále se však objevují nové nápady na neozkoušená, lahodná a výživná jídla. S několika z nich vás seznámíme - zpestří váš jídelníček a probudí vaše chuťové buňky!

Sushi burger

Burger byl dlouhá léta symbolem nezdravé stravy, ovšem v současné době existují nové, kreativní způsoby, jak si připravit zdravou alternativu tohoto tradičního pokrmu. Slyšela jste už o nejnovější senzaci, která k nám dorazila přímo z Japonska? Sushi burger, jak napovídá už jeho název, je vzrušující kombinace hvězdy americké kuchyně a vrcholu japonského kulinářského umění.

Sushi burger připravíte jednoduše: místo klasických hamburgerových žemlí použijte "koláče" ze slepené rýže a vložte mezi ně tradiční japonskou zeleninu jako například mořské řasy, nakládaný zázvor, okurky nebo avokádo. Nakonec přidejte mleté hovězí nebo kuřecí maso používané do klasických hamburgerů. Můžete rovněž zkusit vegetariánskou variantu, když místo masa použijete "jackfruit" (druh ovoce pocházející z tropického stromu chlebovníku různolistého).

Ovocný smoothie pohár

Neustále někam spěcháte? Pak bude recept na ovocný smoothie pohár vaším ideálním životním společníkem.

Jak na to? Připravte si krémový ovocný koktejl, nalijte ho do prázdné mísy a přidejte své oblíbené ovoce a další ingredience, např. sezamová semínka, godži, fíky, borůvky nebo banány. Rychlá, výživná a nádherně barevná snídaně je na světě! I když vás tlačí čas, vychutnejte si ji v klidu a beze spěchu. Je to nejlepší způsob, jak začít den!

Golden Latte

Toužíte po teplém a výživném nápoji? V tom případě se seznamte s golden latte. Toto "zlaté mléko" si můžete splést s některými kávovými nápoji, např. od těch ze supermarketů se však liší nízkým obsahem cukru a vysokým obsahem zdravých ingrediencí: kokosové mléko s přidanou skořicí, zázvorem, medem a kurkumou. Poslední ingredience, známá především v indické kuchyni, obsahuje antioxidanty a má protizánětlivé účinky. Kromě toho dodává jídlům svoji příjemnou zlatavou barvu.

Trend zdravého životního stylu se s námi drží už několik let, stále se však objevují nové nápady na neozkoušená, lahodná a výživná jídla. Vyzkoušejte tyto 3 nové gastronomické trendy, ze kterých se sbíhají sliny na jazyku, a podělte se s námi i o vlastní nápady.

Život v rovnováze

*Live InSync = Eén zijn met jezelf