You are here!!


Co je zdrojem vaší vnitřní síly?

Dny plné pracovního shonu a rodinného i společenského života se někdy mohou zdát nekonečně dlouhé. Když nám život zasadí těžké rány, měli bychom být schopné udržet si nadhled a pozitivní postoj. V čem spočívá tajemství "zázračných" žen, které tohle dokážou? Narodily se tak? Nebo snad mají nějaký kouzelný recept? Ne, zkrátka se naučily čerpat svoji vnitřní sílu, aby byly schopné čelit náročným výzvám, být pozitivní a proaktivní. Máme pro vás dobrou zprávu - schopnost najít v sobě dostatek pozitivní energie má každá z nás.

Nebraňte se novým možnostem

Každý z nás má svůj způsob, jak se odreagovat - může to být tanec salsa, procházka v přírodě nebo příprava zdravého jídla. Když se ale snažíme neustále všechno zvládat, často tyto drobné radosti odkládáme a postupně zapomínáme na to, co nás dříve těšilo. Proto je důležité najít v životě rovnováhu a vrátit do každého dne špetku radosti.

Někdy víme úplně přesně, co chceme - například trávit více času s rodinou nebo se uvolnit cvičením v posilovně. V případě, že to přesně nevíme, je nejlepší zvolit pohodový přístup a otevřít se novým možnostem. Využijte svoji vnitřní energii a každý týden vyzkoušejte jednu novou aktivitu. Dříve nebo později najdete něco, co vám zpestří zdánlivě všední dny. A pokud se ukáže, že je to něco, v čem jste dobrá, tím lépe pro vás!

Přestaňte se sebekritikou

I ten nejpozitivnější člověk bude někdy sužován vlastními vnitřními monology. Na rozdíl od toho, co mnohde slýcháme nebo čteme, je nemožné úplně uvolnit vlastní mysl a stoprocentně "vypnout". Existuje však mnoho způsobů, jak své myšlení nasměrovat k pozitivnějším tématům. Dívejte se na věci z nadhledem: pravda, není skvělé, že dcera dostala pětku z češtiny, ale stejně tak možná platí, že jinak má prospěch výborný. Navíc je to pro vás skvělá příležitost předat jí něco z vlastních znalostí literatury.

Nezapomínejte na kontakty s lidmi

Svou vnitřní sílu nejlépe načerpáte mezi svými nejbližšími. Proč si tedy nenaplánovat pár setkání? Každý týden si najděte chvíli na příjemnou soukromou večeři s partnerem nebo na nákupy či sport se svým potomkem. Stejně povznášející mohou být i kontakty s dalšími lidmi: staňte se členkou sdružení pro ochranu životního prostředí nebo se zapojte do humanitárního projektu. Když se obklopíte inspirativními lidmi, budete sama překvapená, jakou vnitřní sílu v sobě najednou objevíte.

Chcete se cítit silnější? Přečtěte si článek o třech snadných způsobech, jak čerpat svou vnitřní sílu, abyste byla schopná čelit náročným výzvám, být pozitivní a proaktivní. Pak se s námi podělte o vlastní tipy!

Život v rovnováze

*Live InSync = Eén zijn met jezelf