You are here!!


Jak cvičení přispívá ke zdravému životnímu stylu

Výhodou správně nastaveného cvičení fitness je to, že vás nikdy nepřestane bavit: fyzické úsilí se stává hrou. Pohyby jsou jednoduché a choreograficky sladěné. Cviky jsou pestré a jejich intenzita se přizpůsobuje požadovaným výsledkům. Většinou se jedná o dynamická cvičení, která vám umožní posílit kardiovaskulární systém, zbavit se stresu a spalovat kalorie. Rychlá posloupnost po sobě jdoucích cvičení zlepšuje vaši schopnost koordinace, rovnováhu a přesnost. Fitness cvičení vám rovněž pomůže zlepšit vaši schopnost se soustředit.

Je velmi důležité cvičit v kolektivu

Příklad: CrossFit. Vaše skupina vás podpoří a dodá vám sílu k tomu, abyste se posunula o další krok za hranice svých dosavadních možností. Bez zrcadel a sluchátek v uších! Na CrossFit nechodíte pouze kvůli samotnému tréninku, ale i proto, abyste si vzájemně pomáhaly, získaly povzbuzení a sdílely intenzivní zážitky z cvičení. CrossFit přichází s bohatou škálou vybavení pro různé úrovně fyzické zdatnosti, což znamená jediné - konec nudných tělocvičen a opakujících se tréninků.

Jak zvolit nejlepší metodu fitness cvičení

Nové metody tréninků (Cycle, Body Pump/ Jam/Shbam/Attack/Balance, CXWorx, RPM, Cardio Boxing, funkční trénink …) jsou založené na vzájemné podpoře a motivaci účastníků. Nejdůležitější je přijít na to, která metoda vám nejlépe vyhovuje - může to být cvičení ve fitness centru, v tělocvičně nebo venku. Zbavíte se starostí, když tancujete salsu? Zapište se do kurzu Zumby! Zajímá vás zpevnění svalstva? Vsaďte na pilates. Máte už ve svém rozvrhu příliš mnoho aktivit? Existují i četné online tréninky, které můžete dělat doma a zároveň se zapojit do globální komunity, která vás ve vašem snažení bude povzbuzovat. Když cvičíte s někým jiným, je samozřejmě snazší se navzájem motivovat. Mnohých aktivit, jako je například CrossFit nebo Body Combat, se mohou zúčastnit muži a ženy společně. Vezměte proto s sebou i svého partnera!

Pravidelné cvičení je důležité pro vaše tělo i vaši mysl. Jak se o svoji fyzickou kondici staráte ve svém každodenním životě?

Život v rovnováze

*Live InSync = Eén zijn met jezelf