You are here!!


Jak vám může pozitivní myšlení pomoci k vyšší produktivitě?

Když se v práci cítíte pozitivně naladěná, váš profesní život bude kvalitnější a vy sama v sobě objevíte netušenou produktivitu. Tajemství efektivity se totiž neskrývá v tom, kolik času v práci strávíte, ale v tom, jak o ní přemýšlíte.

Není pochyb o tom, že s pozitivním myšlením to "dotáhnete" nejdál. Ráno budete vstávat s pocitem, že máte věci organizačně pod kontrolou, nástrahy všedních dní budete vnímat s větším optimismem a budete daleko snadněji překonávat drobné nepříjemnosti.

Jak tedy zůstat v dobré náladě bez ohledu na to, co se kolem vás děje?

Chcete-li do nového týdne vykročit tou správnou nohou, zaměřte se na tři věci, na které se ten den těšíte. Proč se místo strachu z blížící se schůzky se šéfem raději netěšit na nový zajímavý projekt nebo na zaslouženou pauzu na kávu, kterou si s kolegyní dopřejete? Všechny věci, které vám v průběhu dne dávají smysl a připomínají vám, jaké máte v životě štěstí, vás zároveň nabíjejí pozitivní energií a pozitivním myšlením.

I drobná každodenní vítězství mívají zázračné účinky. Stačí se třeba několikrát za den usmát na kolegy a stres rázem střídá radost. Je prokázáno, že projevování uznání, laskavý vztah k lidem, sdílení zkušeností a pomoc kolegům jsou skvělé nástroje na povzbuzení ducha a zlepšení nálady. Nejen, že to vytváří pozitivní atmosféru a podporuje vzájemnou spolupráci, ale budete těžit i ze zlepšené kreativity. Nemělo by vás proto překvapit, že vám kolegové budou častěji pomáhat, aby vám tím vyjádřili svoje uznání.

Tajemství efektivity není o tom, kolik času strávíme v práci, ale o tom, jak o ní přemýšlíme.

Život v rovnováze

*Live InSync = Eén zijn met jezelf