You are here!!


Jak váš styl vyjadřuje vaši osobnost

Oblékání, účes, líčení. To vše navenek vyjadřuje naši osobnosti. To, jak vypadáme, je odrazem toho, co chceme vědomě i nevědomě vyjádřit. Víte, co vyjadřuje váš vzhled? Vlastní osobnost můžete vyjádřit různě - nošením jasně barevných punčochových kalhot, preferováním klasických oděvů nebo naopak vyhledáváním módních výstřelků. Náš styl vyjadřuje individualitu, která se u každé z nás formuje prožitými zkušenostmi a způsobem, jakým vnímáme samy sebe.

Styl se vyvíjí

Náš styl se pochopitelně mění podle toho, zda jsme doma nebo v práci, kde se zrovna nacházíme a jaké máme společenské postavení. V průběhu týdne si klidně oblékneme pohodlný vlněný svetr, ale i výrazný komplet oblečení a doplňků v avantgardním stylu s cílem dokázat, že «jsem jiná než ostatní».

Svým stylem často naznačujeme, jak se cítíme - oblečení, které nosíme, je v podstatě naší "druhou kůží". Platí, že nálada ovlivňuje náš styl stejně, jako styl ovlivňuje naši náladu. Když se ráno odvážíte vzít si na sebe červenou blůzu, ačkoliv obvykle nosíte béžovou, pomůže vám to načerpat pozitivní energii, která vám zvedne sebedůvěru.

Osobitý styl však nemusí nutně znamenat posílení sebedůvěry, která je ovlivněna rodinou, kulturním prostředím nebo i očekáváními vašeho partnera. Na to pozor, nedostatek sebedůvěry může vést k roztrpčení a pocitu rozdvojené osobnosti. Svůj vlastní, vyhraněný styl bychom si měly začít pěstovat ve chvíli, kdy se zbavíme jakýchkoli negativních vlivů.

Můžete si samozřejmě pohrát se zavedenými pravidly oblékání a nějakým zajímavým detailem je přizpůsobit k obrazu svému. Kombinace originálních módních oděvů s klasickým oblečením ze "sekáče", noblesní náhrdelník známé značky nebo překvapivý účes jsou věci, které jsou nadmíru působivé a váš styl skvěle doladí.

Oblékání, účes, líčení. To vše navenek vyjadřuje naši osobnosti. To, jak vypadáme, je odrazem toho, co chceme vědomě i nevědomě vyjádřit. Víte, co vyjadřuje váš vzhled?

Život v rovnováze

*Live InSync = Eén zijn met jezelf