Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

BaleníSložení ActiviaProbiotikaPro koho je Activia určená

Bude se měnit obalový materiál?

Otázka životního prostředí nám samozřejmě není cizí a také se celosvětově podílíme na ochraně životního prostředí.
Jako společnost jsme se zavázali, že do roku 2025 bude 100% našich obalů recyklovatelných, znovu použitelných nebo kompostovatelných.
Zároveň chceme zaměnit u řady našich produktů obalové materiály z plastu za materiály s vyšší mírou recyklace (papír, sklo atd.). U obalů z polystyrenu (PS) se řídíme dvojí strategií: chceme výrazně snížit naši závislost na tomto obalovém materiálu a zároveň spolupracujeme na vývoji prvních recyklačních toků.
Již 86% našich obalů je recyklovatelných, znovu použitelných nebo kompostovatelných.
Snižování negativního dopadu na životní prostředí, podílení se na zachování přírodních zdrojů pro další generace a úcta k přírodě patří mezi závazky a hodnoty společnosti Danone. Stejně tak tomu je i v České a Slovenské republice.
Naše společnost podniká mnoho kroků a neustále zlepšuje a modernizuje veškeré procesy s cílem zachovat ochranu životního prostředí. Snižujeme spotřebu vody a energie, vše pokračuje přes dopravu, kde optimalizujeme délku dopravních cest a v neposlední řadě u obalových materiálů, kde neustále pracujeme na vytvoření co nejvíce ekologického a k přírodě šetrného materiálu - například snižováním hmotnosti materiálů či používáním ekologičtějších barev pro tisk a mnoho dalšího.
Produkty Activia BIO májí odtržitelnou papírovou etiketu a umožňují tak jednodušší recyklaci celého obalu. Activia Smoothie má perforovaný odtržitelný sleeve a produkt je tak také snáze recyklovatelný. Jogurt Activia je plněn do kelímků na jejichž výrobu bylo použito co nejméně plastu, čímž se snížilo celkové množství plastu potřebného na výrobu kelímků.

Co obsahuje Activia?

Activia je fermentovaný mléčný výrobek, který kromě klasických jogurtových kultur obsahuje i unikátní probiotický kmen Bifidobacterium animalis DN 173 010, který má obchodní název Bifidus Actiregularis®.
Konzumace mléčných výrobků při kojení není vyloučena, ale vždy je vhodné konzultovat případné změny v jídelníčku s vaším ošetřujícím lékařem/pediatrem.

Co to vlastně Bifidus ActiRegularis je?

Je to unikátní živá kultura Bifidobacterium DN-173 010, ActiRegularis je její jednodušší a výstižnější obchodní název.

Jak Bifidus ActiRegularis obsažený ve výrobcích Activia pomáhá našemu zdraví?

Při pravidelné konzumaci výrobků Activia se živá kultura Bifidus ActiRegularis stává přirozenou součástí střevní mikroflóry a pomáhá regulovat dobu zažívání. Tím se organismus přirozeně čistí a obnovuje svou vnitřní rovnováhu.

Jaké jogurtové kultury obsahuje Activia?

Výrobky Activia obsahují živé jogurtové kultury (protosymbiotickou směs Streptococcus thermophilus a Lactobacillus bulgaricus) a bifidogenní kultury (v případě Activie se jedná o unikátní patentovanou kulturu Bifidobacterium animalis subspecies lactis DN-173 010 s obchodním názvem Bifidus Actiregularis ®).

Jak správně recyklovat obal jogurtu Activia?

Kelímek jogurtu Activia je určen do plastu, zatímco víčko patří do směsného odpadu. V případě Activia nápojů je nutné nejdříve odstranit plastovou etiketu (sleeve) a následně je možné obal umístit do kontejneru na plast.

Jaký je počet živých kultur na konci spotřební doby?

Dle vyhlášky č.397/2016 Sb. musíme splňovat počty živých mikroorganismů i na konci trvanlivosti. Pro jogurtovou kulturu platí počet 107 v 1g výrobku, pro bifidogenní kulturu 106 v 1 g výrobku. V případě bifidogenní kultury Bifidus Actiregularis ®garantujeme na konci trvanlivosti dokonce hodnotu vyšší, která je 4,25.109 /1 kelímek/ 120g. Zákon nám neukládá počty živých mikroorganismů značit. Pokud byste měla zájem si prohlédnout výsledky testů probiotických výrobků, doporučili bychom Vám webovou stránku Společnosti pro probiotika a prebiotika http://www.probiotika-prebiotika.cz/cs/test-vyrobku/ a v sekci dokumenty Seznam probiotických a prebiotických výrobků na českém trhu.

Jaký je původ probiotik v jogurtech Activia?

Jedná se o klasická probiotika rodu Bifidobacterium, což jsou živé mikroorganizmy, které aplikovány v přiměřeném množství příznivě ovlivňují zdravotní stav hostitele. Bifidobaktérie jsou přirozenou součástí bakteriální mikroflóry v lidském těle. Na základě testování "in vitro" provedeného s několika různými druhy bifidobakterií odborníci ze společnosti Danone vybrali Bifidus ActiRegularis®, který je schopný přežít a růst v mléce. Bifidus ActiRegularis® byl registrován v Pasteurově Institutu v Paříži pod vědeckým názvem Bifidobacterium lactis CNCM I-2494.

Jaký je rozdíl mezi Activií a Actimelem?

Bifidus ActiRegularis je jedinečná živá kultura obsažená v ACTIVII. Při pravidelné konzumaci tato kultura proniká do střevní mikroflóry a pomáhá regulovat zažívání. Tím se organismus přirozeně čistí a obnovuje svou vnitřní rovnováhu. L.casei Imunitass (L.casei Defensis, L.casei Danone) je jedinečná živá kultura obsažená pouze ve výrobku ACTIMEL. Při pravidelné konzumaci tato kultura proniká do střevní mikroflóry a pomáhá posilovat přirozenou obranyschopnost lidského organismu. Tím přispívá každý den k ochraně zdraví.

Je Activia bez cukru?

Activia ochucené/slazené produkty obsahují přidaný cukr. Activia bílá/ 0% obsahuje stejně jako jiné mléčné výrobky pouze přirozeně se vyskytující mléčný cukr.

Je Activia bez laktózy?

Laktóza neboli mléčný cukr je přirozeně se vyskytující cukr v mléce. Během výroby jogurtu dochází k procesu fermentace, kdy část laktózy je přeměněna na kyselinu mléčnou , která přirozeným způsobem prodlužuje trvanlivost původní potraviny. Část laktózy však v produktu stále zůstává. Activia tedy laktózu obsahuje.

Je Activia jogurt vhodný pro kojence?

Naše výrobky nejsou určeny pro kojeneckou a batolecí výživu (tedy dětem do 3 let). Jedná se o klasické mléčné výrobky a lze je bezpečně doporučit dětem starším 3 let. Pro podávání dětem mladším 3 let doporučujeme se nejdříve poradit s dětským lékařem, který zná zdravotní stav Vašeho dítěte.

Je Activia jogurt vhodný v těhotenství?

Konzumace mléčných výrobků v těhotenství není vyloučena, ale vždy je vhodné konzultovat případné změny v jídelníčku s vaším ošetřujícím lékařem.

Je Activia vhodná při dietě?

Activia produkty jsou vhodné jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Jejich konzumaci v rámci vyvážené diety doporučujeme konzultovat s vaším lékařem/výživovým poradcem.

Je Activia vhodná při kojení?

Konzumace mléčných výrobků při kojení není vyloučena, ale vždy je vhodné konzultovat případné změny v jídelníčku s vaším ošetřujícím lékařem/pediatrem.

Je Activia vhodná pro diabetiky?

Vždy je nutné se poradit nejdříve s lékařem. Přesné složení nalezne spotřebitel na obalu výrobku. Je nutné, abyste na množství sacharidů uvedené na obale započítal do své povolené denní dávky. Například Activia bílá 120g obsahuje 5,1g cukru na 100g výrobku, nejedná se o přidaný cukr, ale mléčný cukr laktózu přirozeně se vyskytujícím v mléce.

Je Activia zdravá?

Activia je kysaný mléčný výrobek, který vedle dvou tradičních jogurtových kultur obsahuje ještě třetí, unikátní živou kulturu Bifidus ActiRegularis.
Activia je probiotickou potravinou: jedná se o mléčný výrobek kysaný tradičními kmeny jogurtových bakterií a specifickou kulturou Bifidobacterium DN-173 010. U tohoto potravinářského výrobku byly klinicky prokázány prospěšné účinky na lidské zdraví. Kromě toho obsahuje i všechny standardní nutriční látky obsažené v mléčných výrobcích (jako např. plnohodnotné bílkoviny, vápník). Vysoké koncentrace kmene Bifidobacterium (kolem 108 cfu/g) zůstávají přítomny ve výrobku po celou dobu jeho trvanlivosti.

Je v nápojích stejný obsah probiotik jako v jogurtech?

Ano, v Activia nápojích najdete stejný obsah probiotických kultur jako v Activia jogurtech – tedy min. 4 miliardy/100g.

Kde se Activia jogurt vyrábí?

Activia jogurty jsou vyráběny ve výrobním závodě v Benešově. Bio řada jogurtů se pak vyrábí v německé továrně v Ochsenfurtu.

Kolik má Activia probiotik?

Activia obsahuje min. 4 miliardy probiotických kultur Bifidus Actiregularis ve 100g.

Obsahují Activia jogurty karmín?

Jogurty Activia neobsahují karmín, při výrobě se používají pouze barvicí koncentráty z ovoce nebo zeleniny.

Obsahují nápoje stejná probiotika jako jogurty?

Stejně tak jako jogurty Activia, tak i nápoje Activia obsahují stejná probiotika Bifidus ActiRegularis.